תמא 38

     
 

תמא 38 הוא פרוייקט בנייה שהחל לפעול משנת 2005. תמא 38 משמעותו הוא תוכנית מתאר ארצית וזוהי תוכנית מתאר שמטרתה לחזק את הבניינים הישנים הקיימים בערים השונות. תמא 38 היא תוכנית שאושרה על מנת להערך היטב למצב של רעידת אדמה, שכן ידוע שהאיזור הזה בעולם עלול לספוג רעידת אדמה קשה מתי שהוא בעתיד. הרעיון של תמא 38 הוא למעשה לחזק את היסודות של הבניינים הישנים, כדי לדאוג שהם לא יפגעו בצורה אנושה כתוצאה מרעידת אדמה.

תמא 38
היא תוכנית חדשה שאמנם פועלת רק כמה שנים, אך למעשה, כבר משנת 1975 היתה מודעות לחשיבות של בניית מבנים מוצקים ועמידים בפני רעידות אדמה, ולכן החל משנה זו כל הבניינים החדשים שנבנו היו צריכים ללכת בעקבות ההוראות הללו, אך שימו לב, מדובר רק על הבניינים החדשים, ומה באשר לבניינים הקיימים לפני 1975? וובכן, כאן בדיוק נכנסת תוכנית תמא 38.

בהחלטתה, הבינה הממשלה כי שיפוץ מבנים בצורה כזו יעלה כסף רב לדיירים וייתכן כי לא תהיה הענות לנושא ולכן החליטה להעניק תמריצים באמצעות תוכנית תמא 38. הדיירים יקבלו שיפוץ כולל לבניין, מלבד היסודות של הבניין, חדר המדרגות וחדר האשפה בבניין ישופצו, שיפוץ החזית של הבניין, החצר והחנייה, לבניינים מחוסרי מעלית, יוסיפו גם מעלית ואף חדרי ממ"ד לכל דירה ויש פרוייקטים של בניינים מחוסרי חנייה, באמצעות תמא 38 מוסיפים חנייה תת קרקעית לבניין. מה היא התמורה? אז אתם מקבלים שיפוץ כולל לבניין, דבר שמעלה את ערכו באופן מיידי וכן את הבטיחות בו, ובתמורה מקבל הקבלן יחידות דיור שנבנות על גג הבניין ועוברות לבעלותו. הרבה בוחרים לבצע כיום את תוכנית תמא 38, שמשפצת את הבניין מהיסוד, מעניקה לכם נוחות, יופי ובטיחות ואתם בעזרת תמא 38 לא צריכים להוציא על כך פרוטה.

 

 

 

 

תקרות נמתחות