בית חכם

     
 

אנחנו כבר בתוך העשור השני של המאה העשרים ואחת, ומדי שנה אנחנו מתחילים למעשה להרגיש איך העולם הולך ומתקדם עם חידושים טכנולוגיים מסעירים אשר משפיעים את רוב תחומי חיינו ברמת היום יום. השינויים הטכנולוגיים לא פוסחים גם על הבית שלנו, וכיום קיימות מערכות בית חכם אשר מקלות עלינו לנהל את צריכת החשמל בבית בפרט וניהול אביזרי הבית בכלל. הרעיון של בית חכם הוא למעשה הקמת מוקדי שליטה בבית אשר באמצעות מערכות אינטואיטיביות חכמות או מערכות שליטה מאפשרות לנו לשלוט על כל הנעשה בבית בפונקציה אחת בודדת. כך למשל, במסגרת בית חכם קיימים שלטים אוניברסאליים אשר יכולים לשלוט על הטלוויזיה, הממיר הדיגיטלי, התריס החשמלי, מערכת מיזוג האוויר, ויסות הטמפרטורות במקרר וגם על מערכת הסטריאו הביתית. הכל בשלט אחד.

טכנולוגיות בית חכם לא מסתיימות בשלט אחד כל יכול. טכנולוגיות בית חכם יוצאות גם אל מחוץ גבולות הבית ומאפשרות תפעול של בית חכם באמצעות האינטרנט והסלולר. כך למשל, ניתן להדליק את דוד החשמל באמצעות הודעת SMS, ניתן לסגור את החלונות ולהדליק את המזגן בחדר בימים חמים במיוחד כאשר מתחשק לנו להגיע הביתה לבית קריר ונעים. ניתן לפתוח את מחסום החניה בבית באמצעות צלצול – ניתוק מהנייד. טכנולוגיית בית חכם מאפשרת גם לנעול את דלת מרחוק הבית למי שלא בטוח אם היא אכן ננעלה.

עם, מהפכת בית חכם כיום לא שווה בפני כל כיס. מדובר במערכות בית חכם מתוחכמות ביותר, אשר עלויותן גבוהות מאוד ובדרך כלל מותקנות בבתים גדולים מאוד אשר הבעלים הם אמידים ויכולים להרשות לעצמם להתפנק בטכנולוגיית בית חכם. בעתיד צפויים חידושים נוספים אשר עתידים להיות זולים יותר ככל שהטכנולוגיה של בית חכם תתקדם, כמו כל חידוש טכנולוגי אשר יוצא אל השוק.

למידע נוסף אודות מערכות בית חכם ודירות בשרון תל מונד היכנסו לאתר והתרשמו.

 

 

 

 

 

תקרות נמתחות