מהנדס בניין

     
 

 

 מהנדס בניין הוא בעל מקצוע שאנחנו שוכרים את שירותיו כאשר אנחנו רוצים לבצע בדיקות בדק בית או ביקורות מבנים. בדק בית הוא מציאת ליקיים בכל תחומים הבית, והוא נע החל מהדברים ה"פשוטים" כמו טיב הנחת הטיח עד לדברים יותר מסובכים כמו בעיות בצנרת, בעיות במערכת החשמלית ואפילו ליקויים בהנחת יסודות המבנה. 

ביקורות מבנים הן דבר דומה רק שנעשה על בניינים ועל מבנים באופן יותר כללי. הפרטים האלה רלוונטיים בשבילנו כאשר אנחנו עומדים מול קניה של נכסים, בין אם זה נכסים שמשמשים אותנו באופן פרטי (כמו בית למגורים) או נכסים שאנחנו משקיעים בהם כדי להניב רווח. כך או כך, אנחנו רוצים לוודא שהנכסים שאנחנו קונים הם באמת ובדיוק מה שאנחנו משלמים עבורו, זאת מכיוון שנכסי נדל"ן הם נכסים שעולים הרבה מאוד כסף, וטעויות עשויות להיות הרות אסון.

מהנדס בניין נותן לנו חוות דעת מקצועית לגבי הליקויים הקיימים בתוך מבנה מסוים. בסופו של התהליך מהנדס בניין מפיק דוח שמכיל את כל הליקויים אותם הוא מצב והפניה לתקנים הרלוונטיים לאותם ליקויים. כמו כן, מהנדס בניין נותן הערכה כוללת לגבי שווי העלות של השיפוצים של אותם ליקויים והצהרה שהמסמך הזה קביל גם בבית משפט. הדוח הזה נותן לנו אפשרות, קודם כל, להעריך את השווי האמיתי של הנכס בהתאם למידע החדש שקיבלנו. שנית, הוא מאפשר לנו לדרוש שהליקויים שנמצאו יתוקנו או שנקבל עבורם שווי כספי (בצורה של עלות התחלתית נמוכה יותר או, במידה וכבר רכשנו את הנכס, החזר כספי מסוים).

 

 

 

 

 

 

תקרות נמתחות