ליקויי בניה

     
 

ליקויי בניה יאותרו לרב על ידי מהנדס בניין בעת תהליך הבניה או לאחריו כחלק מבדק בית. ליקויי בניה יכולים להשפיע על יותר אנשים משנדמה לנו.מבני ציבור אשר כשלים בתכנון ובביצוע הביאו ליקויי בניה נושאים עוון ובכי לדורות כאשר אלו מתגלים מאוחר מדי. גם אם מדובר בכשלים ושאר ליקויי בניה שנעשו בבניה פרטית אין הדבר מקל או מניח את הדעת ויש לדאוג לתקנם. בניה לא מבוקרת, שנעשית ללא תכנון מדוייק ולאחר יד תביא לבטח לשלל ליקויי בניה. כשמתכננים לא לוקחים אחריות על החיים שמופקדים בידיהם ומבצעים תוכניות בזלזול וללא מחשבה יתרה או שתכנון מוקם מתאוות בצע, גדלים הסיכויים לפגוש ליקויי בניה.

כדי למנוע ליקויי בניה צריך לבדוק ולברר על קבלן הבניה והצוות שלו אילו פרוייקטים תכנן בעבר והאם הוא מקצועי דיו ומוסמך. רצוי אף להגיע לשטח ולבדוק האם הממצאים תואמים את התוכניות. במידה ויש פערים, מתפקידכם לפנות למתכנן ולנציג החברה ולהעמיד אותו על טעותם. אם יש צורך ניתן להשכיר אנשי מקצוע חיצוניים שיוכלו לתת חוות דעת מקצועית ובמידת הצורך יתעמתו עם המתכננים. אין להקל ראש בבנייה וכדי למנוע ליקויי בניה יש להיות עיקביים וצמודים לתהליך. לאחר מעשה קשה יותר לאתר ליקויי בניה ולתקנם אך הדבר אפשרי ורצוי כברירת מחדל. במידה ואתם מתעניינים בנכס קיים רצוי לערוך בדיקה של איש מקצוע לגילוי הליקויים ותיקונם טרם הרכישה.

הדבר משפיע באופן ישיר גם על ערך הנכס, דבר ששמאי המקרקעין צריכים לכלול בהחלטתם. מבנה מתוכנן היטב ומבוקר שכלל בתכנונו שיתוף פעולה של הצוות האמון על הבניה יכול להבטיח פחות כשלים ופחות ליקויי בניה. קבלן שמבקר את העבודה בשטח וער למציאת ליקויי בניה בזמן ובו במקום יוכל לשנות ולתקן את הדברים בזמן ולמנוע כשלי בטיחות וסיכון.

 

 

 

 

תקרות נמתחות