מעליות בעת שיפוצים

     
 

 

מעליות בבניין דירות משדרגות את הבניין וכמובן מקפיצות את מחיר הדירה. למה? מי שגר בבניין דירות יודע כמה מעצבן זה אם אין מעליות בבניין. אפילו לקנות שישיית מים מרגיש כמו תרגיל צבאי.מעליות מקלות לנו על החיים בצורה משמעותית ויכולות לפעמים אפילו להוות הגורם המכריע בזמן חיפושי הדירה.

משפחה צעירה עם תינוק לא ממש לשמח לגור בקומה שלישית בבניין בלי מעליות. לסחוב עגלה 3 קומות ברגל ללא מעליות, באופן יום יומי זה לא כיף.ברוב המקרים גם אם הדירה מדהימה ושווה המשפחה הצעירה תוותר עליה בגלל מחסור מעליות בבניין. מעליות בבניין דירות באופן אוטומטי נותנות הרגשה של בניין יוקרתי יותר. (גם אם מדובר במעלית ישנה ומצ'וקמקת).לא ברור למה ואיך מעליות נותנות לנו את ההרגשה הזו, אולי בגלל שאנחנו כל כך שמחים שאנחנו יכולים להיות עצלנים כמו שאנחנו אוהבים להיות ולהגיע בקלות לדירה בלי מאמץ פיזי. הפריבילגיה של לגור בבניין שיש בו מעליות אינו בא בלי מחיר. מעליות מעלות את מחיר ועד הבית באופן משמעותי ויש הרבה הוצאות של תחזוקה ובטחון שנכללות בתוך זה. בבניין מגורים משותף בדרך כלל התשלום על מעליות כולל ביטוח מה שעוד יותר מייקר את העניין אבל מבטיח שירות של החלפת חלקים ועוד.

חשוב שהחברה שמתחזקת מעליות בבניין תהיה חברה שזמינה 24 שעות ביממה למקרה של תקלה,שמספקת בדיקות תקינות פעם בחצי שנה וחשוב שהחברה תהיה מוסמכת בהתקנת מעליות ותחזוקן. נציין שוב שדירה בבניין שיש בו מעליות יקרה יותר משמעותית מאשר בבניין שאין בו מעליות. כן יגיע השיקול של נוחות מול עלות. בדרך כלל אנשים צעירים יעדיפו לשלם פחות ולוותר על התענוג הזה.סביר להניח שבשיא החום עם קניות ,בדרכם לדירה בקומה שלישית הם יצטערו על זה,אבל בכל זאת קצת כושר לא הזיק לאף אחד!

 

 

 

 

תקרות נמתחות