פינוי בינוי במרכז

     
 

 סוגי פינוי בינוי במרכז – הכירו את האפשרויות

פינוי בינוי במרכז הארץ נעשה הליך נפוץ ורב עוצמה. מרמת השרון ועד פאתי חולון הדחפורים נראים פועלים במלוא המרץ. אחת הסיבות לכך היא האצת תחום התחדשות עירונית. חלקים מעיר מסוימת זקוקים להחלפה בשל המצב הבלוי בו הם מצויים. מצב זה, שמתבטא בתשתיות מיושנות, בחדרי מדרגות מוזנחים ובצפיפות בין הבניינים הבנויים כרכבת, מצריך ללא ספק שינוי. השינוי מתבטא בבנייה מודרנית רוויה ומרווחת. להלן סוגים שונים של בנייה מסוג זה אשר ניתן לממש בבנייני המרכז.

פינוי בינוי מטעם העירייה או המועצה

גוף סטטוטורי זה הוא היוזם של הפינוי. נציגי ועדת התחדשות עירונית מטעמו מחליטים שהגיעה העת לפנות איזשהו מתחם בשביל שבמקומו ייבנה מתחם אחר, מודרני יותר. זה מתחיל בהגשת הבקשה למשרד השיכון ואם הוא אכן מחליט להכריז על האזור כמיועד לפינוי בינוי מתקיימת ישיבה עם וועד השכונה בשביל להביא לידיעת הדיירים המפונים לכמה זמן הוא יפונו והיכן הם יחזרו לגור באופן קבוע. התולדה של הפרויקט עשויה להיות פחות מבנים, לטובת ריאות ירוקות ומרכזי מסחר, ולכן חלק מהדיירים יקבלו זכות למגורים בתנאים זהים במקומות אחרים, לרוב לא מרוחקים ממקומם הקודם.

פינוי בינוי ביוזמת יזם בנייה

יזם בנייה מציג בפני ועדת התחדשות עירונית במועצה או העירייה תכנית לפינוי בינוי במרכז. במידה והוא משיג 80% מתמיכת הדיירים באותם בניינים, התכנית יוצאת לפועל. הפינוי יכול להתבצע ביוזמת היזם או הדיירים. במהלך הבנייה שלאחריו זוכים הדיירים בהנחה ממס שבח, מס קנייה ומתשלום מע"מ על הבנייה. הם גם מקבלים הארכת זמן ארוכה מאד (בשבועות ובחודשים רבים קדימה) לבצע את התשלום הנמוך שנזקף לחובתם.
 

 

 

 

 

תקרות נמתחות